• 224 221 536
  • Navrátilova 1, 110 00 Praha 1 – Nové Město

Akce

STAROPRAMEN COOL SUPER CUP OPAVA

O prodlouženém víkendu 25. – 27. července 2014 se v tropickém počasí konal v Opavě druhý turnaj ze série Staropramen Cool Super Cup 2014.

V silně obsazeném turnaji se spoustou zahraničních dvojic se představilo 27 mužských a 26 ženských dvojic. Do finálového dne se probojovaly v ženské kategorii české dvojice Hermannová, Bonnerová a Háječková, Nováková-Dosoudilová, nizozemská dvojice  Wesselink, Bloem a azerbajdžánská dvojice Abbaszade, Ferreira. V mužské kategorii pak české dvojice Lébl – Dumek a Pavlas – Svoboda, česko-ruská dvojice Doubravský – Likholetov, česko-lotyšská dvojice Weiss – Sorokins, slovenská dvojice Kollár – Čizmazia a Argentinci Azzad – Bianchi.

Před vyprodanými tribunami v pravém letním počasí dotáhli tažení  opavským turnajem do vítězného konce v kategorii žen Ferreira, Abbaszade z Azerbajdžánu, když porazily ve finále českou dvojici Háječková, Nováková-Dosoudilová 2:1 na sety. V boji o třetí místo rovněž český pár Bonnerová, Hermannová podlehl nizozemskému páru Wesselink, Bloem 1:2.

V mužské kategorii podlehl v malém finále český pár Pavlas, Svoboda 0:2 dvojici Weiss, Sorokins. Finále pak bylo čistě zahraniční záležitostí. Z vítězství se nakonec po skvělém výkonu radovala argentinská dvojice Azzad, Bianchi po výhře 2:0 nad slovenskou dvojicí Čizmazia, Kollár.

Výsledky:

1.místo          Irina Abbaszade – Raguel Gonsalves Ferreira (AZE)

2.místo          Soňa Nováková-Dosoudilová – Lenka Háječková (CZE)

3.místo             Marloes Wesselink – Laura Bloem (NED)

4.místo             Barbora Hermannová – Martina Bonnerová (CZE)

 

1.místo          Pablo Bianchi – Julian Azzad (ARG)

2.místo          Oliver Čizmazia, Michal Kollár (SVK)

3.místo             Jindřich Weiss, Ruslans Sorokins (CZE)

4.místo             Jaroslav Pavlas – Miroslav Svoboda  (CZE)

Turnaj s celkovou dotací 200.000 Kč byl druhým ze seriálu tří turnajů kategorie Staropramen Cool Super Cup. Závěrečný turnaj bude v srpnu v Praze na Císařské louce.

Televizní záznam na ČT sport:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122534566-beachvolejbal/414232401392001-super-cup-beach-opava/

zpět